
Március 15-i rendezvényeinken hazánk, Magyarország és a szabadság kérdése volt a fókuszban. A Biblia arra buzdít bennünket, hogy „tartassanak könyörgések, imádságok és hálaadások” az ország vezetőiért, hogy „csendes és nyugodalmas életet éljünk, teljes istenfélelemmel és tisztességgel.” Az ige egyértelműen megerősíti, hogy ez kedves Isten előtt. Ezekben a viharos időkben különösen fontos, hogy természetfeletti védelemért kiáltsunk Istenhez, ez által tudunk áldásul lenni a nemzetünk számára.
Hit és Forradalom címmel kerekasztal-beszélgetés a Patmos Cafe-ban
Pénteken este a Patmos Cafe-ban kerekasztal-beszélgetésre került sor, ahol Kulcsár Árpád történész és Mészáros István lelkész voltak a vendégeink. Megemlékeztünk a bibliai forradalmárokról, szó esett az igazi szabadságvágyról, arról hogy hogyan hatott a keresztény hit a magyar szabadságharcokra, és mi mit tehetünk a hazánkért ezekben a történelmi napokban.
Kulcsár Árpád szerint alapvetően rossz látás idegződött be a magyar történelemről az utókor számára. Egyáltalán nem olyan gyászos a magyar múlt, mint ahogy azt sokszor érezzük. Például a történelem során kialakult ébredések mindegyikébe bekapcsolódtak a Kárpát-medencében élő emberek, sőt napjainkig ezt tesszük. Isten alapjában véve megáldotta a földünket; csapások mindig akkor érték hazánkat, ha szembe fordultunk Isten igéjével. Mindezt számos Bibliát ismerő történelmi személyiség felismerte, mint Károly Gáspár, Medgyesi Pál és Magyary István. Ez a bibliai szemlélet generációkon át uralkodott a magyar közgondolkodásban.
Mészáros István ehhez kapcsolódóan a ma élő nemzedék felelősségére hívta fel a figyelmet. Ahhoz a szabadsághoz, amit őseink kivívtak, nekünk hozzá kell tennünk – hangsúlyozta. Továbbra is fontos folytatni azt a hagyományt, amit Kossuth a következőképpen fogalmazott meg: „Soha le nem mondani, soha el nem csüggedni, ha kell, mindig újra kezdeni.” Ez teljes harmóniában van azzal a bibliai igazsággal, miszerint „mi nem a meghátrálás emberei vagyunk, hanem a hitéi”.
Kokárdás Ima & Dicséret a nemzetért
Március 15-én délelőtt szemerkélő esőben gyűltünk imára a Várhegy-alagút felett található erkélyen. A nemzetért való könyörgések, áldások közepette számos Istent dicsőítő dalt is elénekeltünk.
Ünnepi istentisztelet a Hit Parkban
A Hit Parkban tartott ünnepi istentisztelet központi üzenete a hazánkért való közbenjárás jelentősége volt. A Bibliában számos példa mutatja, hogy könyörgéssel és imával befolyásolni tudjuk országunk jövőjét. A szellemi emberek közbenjárása szellemi ernyőt tud biztosítani a nemzetek felett a gonosz erőkkel szemben.
Két példa is elhangzott az ószövetségi írásokból:
Joás izraeli király felismerve Elizeus történelmi szerepét, felkereste az élete végéhez közeledő prófétát, hogy áldást és szellemi támogatást kérjen a szíriaiak ellen vívott háborúhoz. Elizeus támogatásával Joás elsőre ugyan kilőtte az „Úr győzedelmes” nyilát, de a király csak háromszor lőtt, ami kevésnek bizonyult a teljes győzelemhez. A próféta szerint ha a király ötször vagy hatszor lőtt volna a nyíllal, a megsemmisülésig sikerült volna legyőznie Izraelnek a szíriaiakat.
A másik példa Dániel böjt- és imaharca volt, ami végül győzelemmel járt. A próféta a népe jövőjével kapcsolatosan kért kijelentést Istentől, aki azonnal válaszolt is az imára, de a hírvivő angyal komoly akadályoztatásba került, így 21 napi harc után érkezett meg a válasz Dánielhez, aki állhatatos maradt, és folytatta az imát és a böjtöt az áttörésig.







