Az Agrosz Rendezvényközpontban sor került az első Országos Hitoktató Konferenciára, az Oktatási Főigazgatóság támogatásával. A négy napos intenzív programon: előadásokra, fórumbeszélgetésekre, szakmai szemináriumokra került sor, aminek célja, hogy a gyülekezeti hitoktatók mindennapi munkáját támogassa. Az előadások az alábbi témákban zajlottak:
- Középpontban a Szentírás / Horváth András, a Hit Gyülekezete oktatási főigazgatója
- A hitoktatás jogi keretei az állami iskolákban / Dr. Németh Tibor
- A bibliai nevelés jelentősége / Dr. Hack Márta, főiskolai tanár
- Alsós, felsős és kamasz korosztály kihívásai / Molnár-Kulcsár Johanna iskolapszichológus
- A gyermekvédelem és a hitoktatás kapcsolata / Dr. Szabó-Polai Bernadett, Csemete Nevelőszülői Hálózat intézményvezetője
- Mi a hitoktatás célja? / Dr. Ruff Tibor, főiskolai tanár
Mivel több mint 100 hitoktató, már legalább tíz éve részt vesz elkötelezetten az ország különböző településein a gyülekezet Hit és erkölcstan oktatásában, ezért a konferencia háromfogásos díszvacsoráján külön is köszöntötték őket. A gyülekezeti hitoktatók minden héten 6300 gyermeket tanítanak bibliaismeretre 615 iskolában, sokszor hosszú utazásokat megtéve, egy néhányfős kiscsoport meglátogatásáért. Munkájuk amellett, hogy életre szóló értékeket közvetít a gyermekeknek, a társadalommal való kapcsolattartást is elősegíti, előítéleteket rombolnak le a közösségünkkel szemben. Egy hitoktató így foglalta össze, miért volt számára rendkívüli élmény ez a négy nap az Agroszban:
A hitoktatás magányos műfaj, mert egyedül megyünk hétről-hétre az állami iskolákba bibliát tanítani, ezért is volt rendkívüli, hogy végre személyesen is találkozhattunk egymással. A közös beszélgetések, előadások, egymás megismerése inspirálóan hatott a számunkra, a szeretetteljes vendéglátás pedig egészen különleges élmény volt.